Přeskočit na hlavní obsah

Liška není debil:-)

Není nad to, mít technicky zdatnou ženu, že? Tímto publikuji Sultánův zdánlivě ztracený vyd(a)řený text; have a good read!

To jsem si teda nepomyslel, že to už je víc než měsíc. Asi to bude tím facebookem, člověk zapíše status a připadá si, že víc ke dni nemá co říct. A obvykle to tak je.
Viděli jsme včera vzrušující film Julie a Julia. Pro nezasvěcené, nešlo o lesbické porno, ale o film o vaření a blogování. Obojí inspirativní. My bychom taky měli témata: Bond (na stánkách po 77 Kč, jedu v tom), vyjadřování sportovních komentátorů (želízka a jiné cenné kovy), teleshoping (35 nebo kolik let jsem byl neotřesitelně přesvědčen, že v hudbě neexistuje nic horšího než dechovka. Eva a Vašek a jim podobní mě trochu zviklali, ale teprve nedávno jsem poznal Zlo a zastřel jsem si tvář - ano, je to Maxim Turbulenc. Tři tlustý otlemenci, který neuměj ale lautr nic, ale přesto v tomto světě dokážou prosperovat a tloustnout. Vlastně je to povzbudivý...). Ale kde proboha vzít ten zicflajš?
Nesmíme zapomenout na filmový tip pro blogující i neblogující matky: Away We Go od Mendese (má to nějakej českej název, ale koho to zajímá). Těhotný pár putuje světěm a zjišťuje, že jediný normální lidi, od kterých není třeba s křikem prchat, jsou oni dva. Je to tím, že svět je plný magorů? Nebo že USA jsou plný magorů? A pozor, nezapomenutelná kreace Maggie Gyllenhaal! (Naše budoucí dcera - nebo syn, dyk je to fuk - se jednou bude jmenovat Maggie, jako Maggie Gyllenhaal a Maggie Simpson; ovšem Liška to ještě neví.) Její postava funguje jako popření téze, která by se nabízela, totiž že jen milující matky jsou normální. Už kvůli ní to musíte všici vidět. Dobře, ten českej název je Všude dobře, proč být doma. Blé. To bych teda nevymyslel, ani kdyby mi strkali těhotenské testy do všech tělních otvorů najednou.
(Eště jsme viděli Up in the Air / Lítám v tom s Georgem Clooneym. Dobré, krom debilního americkýho předkonce, kde se několik bezejmenných úplně zbytečně vyznává, kde že by byli bez své rodiny. To je tak neorganická pasáž, a tak žadonící o americké divácké slzy, že to ten Reitman přece musel vidět? Takhle si podělat vlastní dílo, to líčil na Oscara nebo kýho čerta? No nic.) (Mimochodem právě se dočítám, že George hrál ve filmu Muži, co zírají na kozy - překlad z CSFD je dosti zavádějící, protože v angličtině slovo goats dvojsmyslné není. Má to fantastické obsazení: vedle Clooneyho Ewan McGregor, Kevin Spacey a Jeff Bridges. Chybí už jen Johnny Depp. V životě jsem o tomhle filmu neslyšel, ale již tuším, že to musím vidět.)

Po těch šesti nedělích nevím kdy přestat. Pohání mě řadový, supermarketový francouzský kabernet. Původně jsem chtěl psát o svých pozorováních rodiče: Lišče už dobře registruje přísný odstín v hlase, lstivě používá předstíraného vzteku ke svým nízkým cílům, od jedné vrstevnice pochytilo princip vstávání na zadní a chůzi, od dvojčat G. bohužel zase velice nepříjemný rejstřík jeku (20 000 Hz a výš), který až do setkání s nimi nepoužívalo a nemělo od koho jiného pochytit. Holt jsme měli sedět doma a nejezdit po vejletech. Snad přísný odstín v hlase Doře naznačí, že tento tón se pro komunikaci s rodiči nehodí... koneckonců si tím musí strašně ničit hlasivky. Dobře jí tak.

Komentáře

Sultán Tyrl píše…
To není možný...

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nesdělovací prostředky

Četné hlasy (asi tak tři) se dožadují pokračování tohoto svěžího journalu; takže nabízím další mediální komentář. Podezřele mnoho médií (respektive všechny) se rozhodlo věnovat cenný prostor na svých stránkách jídlu - pod rouškou kultivace publika. Pro mě je to příznak pokročilé dekadence, do níž naše civilizace zabředá, o to horší, že tyto potenciálně zábavné texty jsou povětšině o hovně. Pionýr těchto rubrik pan Poštulka nás aspoň poučil o zásadním rozdílu mezi hladkou a kudrnatou petrželkou (ne, "petrželka" nebylo míněno jako synonymum pro pubické ochlupení) a o zásadní nedoceněnosti polníčku (ne, "polníček" nebylo míněno jako synonymum... no radši toho nechme). Pak se s podobnými texty roztrhl pytel, ovšem obsah byl čím dál řidší. Zatím poslední zplodinou na tomto poli jsou sloupky Miroslava Macka pro Reflex, které jsou tak neuvěřitelné, že mě vyprovokovaly k dopisu do příslušného periodika, který zde reprodukuji, protože moje zcela věcné a k meritu věci mířící ...
Virtuální aktivita naší rodiny se děje poslední dobou spíš na Facebooku. Je to rychlejší, člověk může rychle reagovat na cizí podněty, předstírat duchaplnost v reálným čase. Nebo aspoň chatovat. Nutkání zavěsit na web něco smysluplnýho, když už, sice latentně přetrvává, ale není tak naléhavý jako v případě blogu. Statusu na FB stačí jedno slovo, a už to vypadá oduševněle (někdy). A ta interakce, i když je kolikrát dost povrchní, je celkem vydatná: nedávno jsem se přes "přítele" A (spolužák z fakulty, se kterým se nevídáme) dozvěděl, že na FB je i moje dávná známá z oboru i koleje (reagovala na jeho status), kterou jsem řadu let neviděl; zaslal jsem jí tedy žádost o přátelství, kterou ona přijala, aniž ovšem věděla, kdo jsem (ano, ta změna příjmení). Pak jsem jí to objasnil, napsali jsme si, jak jsme rádi, že o sobě zase víme, a tím to skončilo. Že bychom šli třeba na kafe, to ne, a proč taky. Třeba se zas potkáme na nějaký akci, o který se dozvíme na FB. -- Jestli to vypadá, ...

Každá jsme hrdinka?

Časopis Heroine na webu vyzval čtenářky, aby napsaly, jak to zvládají po měsíci koronavirové karantény. A prý že za to bude jedno číslo zdarma až do schránky. No, neber to. Zde výplod mého snažení, omluvte sníženou kvalitu zvuku: vzniklo to kolem půlnoci, mezi koncem šichty a pádem do spánkového bezvědomí. Pochybuju, že každá jsme hrdinka. Moje příběhy z karantény jsou totiž dost banální, ubíhá den za dnem a mění se toho jen velice málo.   Takže kupříkladu dnes. Zelený čtvrtek. Ačkoli odborníci radí, že nejlepší recept na zvládání stresových situací je striktně dodržovat rutinu, tak mně se to ani po měsíci domácího vězení stále ještě nedaří. Nepříliš nadšeně se budím někdy před osmou, a to se o nedostatku spánku nedá mluvit – včera jsem usnula už kolem deváté, při ukládání dětí, a s pauzou na vyčištění zubů spala skoro 11 hodin. Nejmladší syn jako obvykle někdy před rozbřeskem připochodoval k nám do postele, takže jsme strávili několik posledních hodin namačk...